KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13169184
*
nr 1316 9184
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1947, "rökrummet", 34x32 cm
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 18:42:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 15:45:56
1
300 kr
25/3 10:07:31
2
350 kr
30/3 18:08:09
3
600 kr
30/3 18:31:41
4
450 kr
30/3 18:31:41
3
500 kr (Budbetjänt)
30/3 18:32:02
4
600 kr
30/3 18:32:02
3
600 kr (Budbetjänt)
30/3 18:35:35
4
700 kr
30/3 18:37:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Läs mer om Rudolf Carlborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rudolf carlborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
*
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Rudolf Carlborg
nr 1316 9184
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1947, "rökrummet", 34x32 cm
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 15:45:56 | 1 | 300 kr |
25/3 10:07:31 | 2 | 350 kr |
30/3 18:08:09 | 3 | 600 kr |
30/3 18:31:41 | 4 | 450 kr |
30/3 18:31:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/3 18:32:02 | 4 | 600 kr |
30/3 18:32:02 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
30/3 18:35:35 | 4 | 700 kr |
30/3 18:37:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.Läs mer om Rudolf Carlborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rudolf carlborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49